PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W MUZEUM I BIBLIOTECE

W dniu 24 listopada przedszkolaki wraz z uczniami Szkoły Podstawowej pojechały na wycieczkę  do Praszki, gdzie odwiedziły muzeum, bibliotekę publiczną oraz oglądały przedstawienie teatralne w MGOK pt. „Pocohontas”. Podczas wizyty w Muzeum, dzieci uważnie słuchały opowiadań opiekuna muzeum, oraz oglądały czasową wystawę lokalnego rzeźbiarza – pana Spodziei. Miały okazję poznać istotę muzeum, zobaczyć starodawne sprzęty gospodarstwa domowego oraz związane z nimi zwyczaje. Podczas całej wizyty dzieci pamiętały o zasadach, które panują w muzeum. Przedszkolaki ciekawe wszystkiego, były bardzo zainteresowane wszystkim co tam zobaczyły. Następnym punktem wycieczki była wizyta w Bibliotece Miejskiej, gdzie czekała na dzieci  bibliotekarka, która opowiedziała dzieciom w jaki sposób można korzystać z biblioteki, założyć kartę biblioteczną oraz oprowadziła przedszkolaków po bibliotece.  Dzieci wysłuchały bajki, czytanej przez p. bibliotekarkę, po czym  odgadywały ciekawe zagadki. Na zakończenie udaliśmy się do MGOK, gdzie dzieci mogły obejrzeć spektakl teatralny. Przedstawienie było ciekawe, barwne i wesołe, a czasem nawet zaskakujące. Wszystkie dzieci były zachwycone sztuką, w ciszy oglądały przedstawienie, a potem podziękowały aktorom gromkimi brawami.